Hakkında - Artiwise For Better Understanding


Artiwise Hakkında

Artiwise, Türkiye’nin en hızlı büyüyen yapay zeka ve doğal dil işleme firmasıdır. Ürünlerinde makine öğrenmesi ve doğal dil işleme tekniklerini kullanarak veri analizi yapılmasını sağlar. Artiwise’ ın öne çıkan ve popüler ürünü Artiwise Analytics, farklı yazılı kanallardan gelen ve doğal dilde yazılmış verileri duygu analizi, sınıflandırma, kök neden analizi, kümeleme vb. modelleri ile analiz ederek firmalara maliyet tasarrufu sağlamaktadır. Artiwise Analytics sayesinde firmalar müşterileri, ürünleri, pazarı ve rakipleri hakkında stratejik kararları kısa sürede alabilmekte ve aksiyona dönüştürebilmektedir.

Artiwise, Türkçe, İngilizce, Almanca, Fransızca, İspanyolca dillerine özgü yaptığı doğal dil işleme çalışmalarını, dünya üzerinde çok kullanılan diğer diller için de geliştirmeyi hedeflemektedir.

Vizyon

Türkiye’de ve faaliyet gösterdiğimiz yurt dışı pazarlarda Yapay Zeka ve Doğal Dil İşleme çözümlerinde ilk tercih edilen marka olmak.

Misyon

Operasyonel faaliyetlerin ve büyük veri analizlerinin makineler aracılığı ile verimli yapılması amacıyla gerekli teknolojileri geliştirerek insanların ve kurumların işlerini kolaylaştıracak çözümler sağlamak.